
Štruktúra produktu a dizajn špecifikácií
Prispôsobený dizajn pre výrobný proces materiálov lítiových batérií, vhodný pre rôzne typy pecí a požiadavky na výrobnú kapacitu:
Základná konštrukcia: rozdelená do dvoch kategórií: cylindrický téglik a štvorcový (škatuľka na materiál), vrátane zodpovedajúcich krytov a podstavcov. Vynikajúci tesniaci výkon zabraňuje úniku atmosféry.
Špecifikácie veľkosti:
Typ valca: priemer φ40~φ500mm, výška 100~800mm, hrúbka steny 8~30mm
Štvorec: 200 × 200 × 50 mm ~ 600 × 600 × 200 mm, možno prispôsobiť pre špeciálne veľkosti
Optimalizácia hrúbky steny: na základe požiadaviek na teplotu používania a životnosť sa prijíma dizajn s gradientom hrúbky steny, čím sa vyvažuje účinnosť tepelnej vodivosti a štrukturálna pevnosť.
Špeciálny dizajn: prispôsobiteľné konštrukcie s prietokovými kanálmi, deliacimi bariérami, vstavanými- otvormi na meranie teploty atď., vhodné pre špecifické požiadavky procesu.
Použiteľné odvetvia a aplikačné scenáre
Grafitové tégliky špecifické pre lítiové batérie- sú základným vybavením na výrobu nových materiálov energetických batérií. Sú vhodné pre rôzne materiálové systémy a stupne procesu:
1. Výroba materiálov kladných elektród lítiových batérií
Proces aplikácie: Vysokoteplotné spekanie fosforečnanu lítno-železitého, ternárnych materiálov (NCM/NCA), oxidu lítneho kobaltnatého, oxidu lítno-mangánového atď. (700~1000 stupňov)
Vhodné typy pecí: pásová pec, posuvná dosková pec, skriňová pec, pec-s ochranou proti atmosfére
Základná hodnota: Stabilné zloženie materiálu, nízky obsah nečistôt, dobrá konzistencia šarže, zlepšenie kapacity batérie a životnosti cyklu
Spoločné špecifikácie: Štvorcový téglik 300×300×80mm~500×500×150mm, valcový φ150~φ300mm


Výroba anódových materiálov pre lítiové batérie
Proces aplikácie: Pred-karbonizácia (800~1200 stupňov) a grafitizácia (2000~2800 stupňov) umelého grafitu, mezokarbónových mikroguľôčok (MCMB), tvrdého uhlíka/mäkkého uhlíka atď.
Použiteľné typy pecí: Achesonova pec, grafitizačná pec, vákuová odporová pec
Základná hodnota: Dobrá vysoká-teplotná stabilita, žiadne znečistenie nečistotami, zaisťuje vodivosť a nabíjací-vybíjací výkon materiálov anód
Spoločné špecifikácie: Valcový φ200~φ500mm, štvorcový téglik 400×400×100mm~600×600×200mm
Iná výroba nových energetických materiálov
Aplikačné scenáre: elektrolyty-pevných batérií, materiály na oddeľovanie batérií, vodivé činidlá atď. na spracovanie pri vysokých-teplotách
Použiteľné typy pecí: vákuové spekacie pece, rúrkové pece, vysoko-frekvenčné indukčné pece
Základná hodnota: Odolnosť proti korózii, odolnosť voči vysokej teplote, vysoká čistota, spĺňajúce požiadavky na prípravu špeciálnych materiálov

Kontrola kvality a certifikácia kvalifikácie
Kontrola surovín: Všetky suroviny sú pri vstupe do závodu dôkladne kontrolované na čistotu, obsah popola a obsah síry. Môžu byť použité až po absolvovaní kontroly.
Kontrola procesu: Hustota a veľkosť sa testujú po formovaní; odolnosť sa testuje pre každý grafitizovaný kus; vnútorné trhliny sa zisťujú ultrazvukovým testovaním.
Kontrola hotového výrobku: Pred opustením továrne sa testuje mechanická pevnosť, čistota a rozmerová presnosť. Poskytuje sa správa o kontrole každej šarže.
Súvisiace kvalifikácie: Podnik prešiel certifikáciou systému manažérstva kvality ISO 9001 a certifikáciou systému environmentálneho manažérstva ISO 14001; produkty sú v súlade s environmentálnymi požiadavkami RoHS a REACH; Je možné poskytnúť MSDS, materiálové certifikáty a-správy o testoch tretích strán.


Špecifikácie skladovania, manipulácie a používania
1. Požiadavky na skladovanie
Skladujte v suchom a vetranom sklade s relatívnou vlhkosťou menšou alebo rovnou 60% a teplotou 5~35 stupňov. Uchovávajte mimo dosahu kyselín, zásad, vlhkosti a ostrých predmetov.
Umiestnite vodorovne na drevené palety. Neklaďte na seba viac ako 3 vrstvy, aby ste predišli deformácii a nárazu.
2. Manipulácia a zdvíhanie
Na zdvíhanie používajte flexibilné laná alebo špeciálne prípravky. Neviažte priamo s oceľovými lanami, nehádžte alebo nenarážajte.
Počas prepravy manipulujte opatrne, aby ste predišli poškodeniu koncových plôch a závitov a chránili celistvosť náteru.
3. Inštalácia a používanie
Pred prvým použitím predhrejte na 100 ~ 150 stupňov po dobu 24 hodín, aby ste úplne odstránili adsorbovanú vlhkosť a zabránili praskaniu pri vysokej teplote.
Uistite sa, že tesniace plochy sú počas montáže čisté. Na zaistenie tesniaceho výkonu atmosféry používajte špeciálne tesniace materiály.
Regulujte rýchlosť ohrevu podľa požiadaviek procesu (menej alebo rovnajúcej sa 300 stupňom/h), aby ste predišli poškodeniu tepelným šokom.
Pravidelne kontrolujte povrchovú úpravu a štrukturálnu integritu. Včas odstráňte povrchové lepidlá, aby ste predĺžili životnosť.
Prispôsobená služba
V reakcii na špeciálne požiadavky zákazníkov na spracovanie ponúkame komplexné riešenia na mieru:
Prispôsobenie veľkosti: Ne-štandardné priemery/dĺžky (φ40~φ500 mm, 200~600 mm), špeciálne výšky (50~800 mm)
Prispôsobenie výkonu: Ultra{0}}typ s vysokou čistotou (obsah popola menší alebo rovný 0,01 %), typ odolný voči vysokej-teple (do 2800 stupňov), anti-typ povrchovej úpravy (Si₃N₄/SiC/ZrB₂)
Konštrukčné prispôsobenie: S vodiacimi kanálmi, deliacimi bariérami, vstavanými- otvormi na meranie teploty, špeciálnym dizajnom tesniacich plôch atď.
Dávkové prispôsobenie: Podľa požiadaviek zákazníka na výrobnú kapacitu poskytujeme{0}}veľkú výrobu na mieru, aby sme zaistili stabilitu dodávok.

| Typ téglika | Priemerná životnosť | Miera kontaminácie materiálu | Komplexné náklady (CNY na tonu materiálu) | Cenová výhoda |
|---|---|---|---|---|
| Izostatický grafitový téglik vysokej{0}}čistoty pre lítiové batérie | 300 ~ 500 dávok | Menšie alebo rovné 0,001 % | 850 ~ 1200 | Benchmark |
| Obyčajný grafitový téglik | 100 ~ 200 dávok | Väčšie alebo rovné 0,01 % | 1500 ~ 2000 | Náklady znížené o 40 % až 50 % |
| Keramický téglik | 50 ~ 100 dávok | 0.005% ~ 0.01% | 2000 ~ 2500 | Náklady znížené o 60 % až 70 % |
| Testovacia položka | Jednotka | Štandardný typ (STD) | Vysokoteplotný typ (HT) | Testovací štandard |
|---|---|---|---|---|
| Pevný obsah uhlíka | % | Väčšie alebo rovné 99,95 | Väčšie alebo rovné 99,98 | GB/T 3521-2023 |
| Obsah popola | % | Menšie alebo rovné 0,03 | Menšie alebo rovné 0,02 | GB/T 3521-2023 |
| Objemová hustota | g/cm³ | Väčšie alebo rovné 1,80 | Väčšie alebo rovné 1,82 | GB/T 24525-2009 (hydrostatická metóda) |
| Elektrický odpor | μΩ·m | Menšie alebo rovné 6,5 | Menšie alebo rovné 6,0 | ASTM C611 (metóda štyroch{1}}sond) |
| Pevnosť v tlaku | MPa | Väčšie alebo rovné 45 | Väčšie alebo rovné 48 | GB/T 14390-2008 |
| Pevnosť v ohybe | MPa | Väčšie alebo rovné 10,5 | Väčšie alebo rovné 11,0 | GB/T 14390-2008 (trojbodová metóda ohýbania) |
| Otvorená pórovitosť | % | 18 ~ 22 | 16 ~ 20 | GB/T 24525-2009 |
| Tepelná vodivosť (20 stupňov) | W/(m·K) | 120 ~ 140 | 140 ~ 150 | ASTM C480 |
| Koeficient tepelnej rozťažnosti (20~1000 stupňov) | 10⁻⁶/ stupeň | Menšie alebo rovné 4,0 | Menšie alebo rovné 3,5 | Test dilatometra |
| Max. Prevádzková teplota | stupňa | 1600 ~ 2000 | 2000 ~ 2800 | Test tepelnej analýzy |
| Cykly tepelného šoku (1000 stupňov → 25 stupňov) | Cykly | Väčšie alebo rovné 30 | Väčšie alebo rovné 50 | Skúšobná metóda tepelného šoku |
Populárne Tagy: grafitová štvorcová vložka do pece (vypaľovacia skriňa na materiál), výrobcovia, dodávatelia, továreň na výrobu grafitovej štvorcovej pece na vypaľovanie materiálu, grafitová forma na mince, grafitová forma na srdce, grafitová forma na ingoty, grafitové formy na šperky, grafitová optická forma, Špeciálne grafitové formy